Kuchařská úskalí s pánví Wok


Kvete-li vám kuchařská aktivita doma, určitě jste všimli, že je mnoho úskalí. Ne všechny kuchařské záležitosti se přeci jen dají udělat na běžném sporáku, a i když ano, výsledek nemusí být profesionální. Představte si tak, že by aby alespoň na okamžik pocítil dokonalé kulinářské umění, mohl by si pořídit speciální kuchařské zařízení. A jedním z nich je právě pánev Wok.

Čím je pánev Wok zajímavá?

Pánev Wok je rozšířená kromě provozů v Číně a jiných asijských zemích i v domácnostech po celém světě. Co je jejím předností?

  • Ušlechtilost: Wok je velmi vhodná pro přípravu ušlechtilých pokrmů, zejména proto, že její tvar umožňuje lepší cirkulaci tepla – dokáže lehce zvýšit teplotu, aby se pokrm připravil rychleji a dostalo se do něj více chuti.
  • Všestrannost: Pánev Wok je navíc schopná připravit většinu základních druhů jídel. Dokáže se s ní připravit maso, ryby i zelenina. A protože její tvary umožňují lépe pohotovostní vaření, můžete se inspirovat různými druhy pokrmů ve velmi krátkém čase.
  • Úklid: Když skončíte vaření, pánev Wok je snadno čistitelná, stejně jako jakákoliv jiná pánev. Také je důležité všimnout si, že se dají používat jak lisované, tak neleštěné, což usnadňuje údržbu.

Potenciální rizika s tím spojená

Při vší skvělosti při vaření s pánví Wok je nutné připomenout některá rizika, na která je třeba si dávat pozor.

  • Vysoké teploty: Díky svému tvaru dokáže pánev Wok dosáhnout velmi vysokých teplot, což může být velmi nebezpečné. Proto byste měli používat speciální oděv pro ochranu před těmi vysokými teplotami, pokud s páneví Wok pracujete.
  • Obsah železa: Existují woky s vnitřní vrstvou litiny, které by mohly přimíchávat do jídla nadměrné množství železa. Proto byste měli zvolit ‚mělký‘ druh pánve, který bude mít dostatečně silnou a hladkou vrstvu kromě toho, že se nedostatečně nerozpadne ani nezreaguje s dalšími jídly. Také si můžete přečíst online recenze a reakce kupujících, abyste si byli jistí, že vámi zvolená volba je bezpečná.

A jakmile na to přijde, pořiďte si i pánev Wok od té nejlepší firmy, jako je například Best club s profesionálním vybavením. Ať je jísoučné vaření zaručeno!

Wok, jakožto jeden z typů kuchyňského vybavení, představuje skvělé úskalí pro vaření. Takže se nebojte vyzkoušet, jak se dokáže pánev Wok naplno projevit ve vaší kuchyni jak na domácí tak na profesionální úrovni. Nezapomínejte však na výše popsané potenciální rizika. Ať je vám vaše kulinářské dobrodružství příjemné!